Magazyn

Rozwój technologii coraz bardziej daje nam się we znaki, co możemy zauważyć w codziennych sferach naszego życia. Wyjścia do sklepu pokazują nam, jak bardzo różniło się to kiedyś od teraźniejszych bezkontaktowych zakupów. Kasy samoobsługowe to jednak niejedyne udogodnienie w dzisiejszych czasach. Coraz częściej możemy zauważyć roboty w sklepach i restauracjach. Czy nadchodzi nowa era technologii?

Roboty w Sklepach i Restauracjach - Nowe Technologie

Jak wspomnieliśmy, nowinki technologiczne otaczają nas z każdej strony. Wiele usług, które jeszcze niedawno były robione przez pracowników, są w stanie zastąpić rozmaite maszyny. Pomoc technologii możemy docenić na przykład w trakcie porządków w domu. Wystarczy zaopatrzyć się w odkurzacz sterowany telefonicznie, który sam usuwa wszelkie zanieczyszczenia bez żadnej naszej pomocy.

Oczywiście to koniec elementów elektrycznych, które ułatwiają nasze życie. Należą do nich także miksery, które pomagają nam w trakcie przygotowywania posiłków. Tak samo, jak pralki mogą zawierać także opcję suszenia naszych ubrań i w ten sposób nie musimy używać tradycyjnej suszarki. Za co jednak odpowiadają roboty w sklepach i restauracjach, które możemy spotkać podczas wizyt w tych miejscach? Dowiecie się tego poniżej.

Nowe technologie pomagają nam także w oglądaniu transmisji na żywo z różnych stron świata. Doskonałym tego przykładem są oczywiście gale freak fight, które oglądamy w czasie rzeczywistym, siedząc w domu przed telewizorem. Jeśli interesują was takie wydarzenia, to sprawdźcie High League Typy. Dzięki nim łatwiej wam będzie obstawić zwycięzców poszczególnych starć na podstawie kursów od bukmacherów.

Co Robią Roboty w Handlu i Nie Tylko

Wielu z nas może spotkać się z robotami, które krążą po sklepach czy też restauracjach. Sieć sklepów Carrefour jest znana ze swoich robotów nazywanych kerfusiami. Te podbiły wręcz internet, a młodsi użytkownicy poszukiwali ich w sklepach, aby zrobić sobie z nimi zdjęcie lub nagrywać krótkie filmiki. Za co jednak kerfusie odpowiadają w marketach? Ich głównym zadaniem jest po prostu przewożenie produktów.

Każdy klient może sięgnąć do robota i wziąć od niego pożądany przez siebie asortyment. Urozmaiceniem tych konkretnych robotów jest oczywiście fakt, że wydają one z siebie dźwięki i mówią do nas różnymi powiedzonkami. Co ciekawe, ten typ robota nie pojawia się tylko w tym jednym wspominanym przez nas miejscu. Możemy go także spotkać na rozmaitych eventach i wydarzeniach jak na przykład Targi Dobrych Książek.

To właśnie na nich w różnych miejscach kraju pojawił się robot bardzo podobny swoim wyglądem i designem do opisywanych kerfusiów. Jego zadaniem było przewożenie książek oraz ważnych ulotek, które były ściśle powiązane ze wspominanym wydarzeniem. On również mówił do uczestników targów książek, przedstawiając się i posługując się różnymi krótkimi tekstami. Było to ciekawe działanie, lecz nie niezbędne.

Roboty w Sklepach i Restauracjach - Zastąpią Kelnerów

Niektóre restauracje również zwróciły się do technologii jako świetnej pomocy w prowadzeniu tej konkretnej działalności. Mowa oczywiście o roli podawania posiłków, czyli zastąpieniu kelnera w tym rodzaju obsługi klienta. Robotom raczej nie zdarza się przyjmować zamówień, natomiast zdarza się, że to właśnie one przywożą klientom zamówione przez nich dania. Nie zastąpią zatem całkowicie kelnerów.

Oczywiście wiadomo, że w niektórych miejscach roboty są bardziej lub mniej nowoczesne. W sklepach nie są one czymś niezbędnym i właściwie nie są zastępstwem za pracowników. Co ciekawe, w restauracjach jednak ich rola może się zwiększyć, jeśli powszechną opcją będzie również zamawianie posiłków u robotów. W Ameryce takie rozwiązania zdarzają się dużo częściej, jedna nie przejęły one całkowicie rynku z jedzeniem.

Jesteście za rozwojem technologii w handlu czy też jej przeciwnikami?