"Powiat żywiecki jest dla nas regionem istotnym i ważnym"

"Powiat żywiecki jest dla nas regionem istotnym i ważnym"

Dzisiaj w żywieckim Ratuszu odbyło się spotkanie z działaczami partii Solidarna Polska - ministrem Michałem Wójcikiem i członkiem Zarządu Województwa Śląskiego Beatą Białowąs. 

Solidarna Polska to partia, której prezesem jest Zbigniew Ziobro. Dzisiaj, 22 lutego w żywieckim Ratuszu przedstawiciele Solidarnej Polski - minister Michał Wójcik i członek Zarządu Województwa Śląskiego Beata Białowąs wzięli udział w briefingu prasowym: „Rząd i samorząd wobec pandemii covid 19”. 

Minister Michał Wójcik jest obecnie ministrem w kancelarii prezesa Rady Ministrów bez teki i jednocześnie wiceprezesem Solidarnej Polski. Wójcik jest równiez liderem Solidarnej Polski w województwie śląskim. Beata Białowąs często gości w powiecie żywieckim, ma również spore poparcie wśród mieszkańców powiatu żywieckiego.

W tym roku minister Michał Wójcik i Beata Białowąs odwiedzili już Żywiecczyznę. 18 stycznia byli w gminie Czernichów, a nastąpnie w Ślemieniu oraz Koszarawie. 

Jak podczas briefingu prasowego zaznaczyła Beata Białowąs: wsparcie powiatu żywieckiego jest dla nas bardzo istotne i ważne.

Przedstawiciele Solidarnej Polski odnieśli się do tego, że gminy z naszego powiatu otrzymały wspracie z tzw. "Pakietu dla turystyki". W ostatnim czasie gminy górskie otrzymały także wsparcie w kwocie 8 mln zł. Cztery gminy Powiatu Żywieckiego otrzymały dofinansowanie, wśród nich Węgierska Górka, Jeleśnia czy Gilowice. 

Minister Michał Wójcik zauważył, że współpraca pomiędzy rządem a samorządem nie może opierać się na tzw. upolitycznianiu. Każdego należy traktować indywidualnie, bez względu na polityczne opcje. Jak dodała Białowąs: Współpraca samorządów z rządem jest empatyczna.


Drukuj   E-mail