Magazyn

Nowy zawód przez internet? Atrakcyjny, przyszłościowy, z licznymi opcjami pracy w Polsce i za granicą? To możliwe, koniecznie sprawdź kurs OZE w szkole dla dorosłych. Branża odnawialnych źródeł energii, choć ma krótki staż, to z roku na rok rośnie w siłę. Widoczne jest to nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. Dlatego bez względu na planowane miejsce życia, kurs otwiera drogę do pracy w różnych cywilizowanych zakątkach świata.

Zapotrzebowanie na pracowników w branży OZE w Polsce i na świecie w przyszłości będzie rosło. Dlatego, jeśli szukasz pomysłu na siebie bądź chcesz rozwinąć skrzydła, to koniecznie zapisz się na kurs i zdobądź atrakcyjny zawód.

Ile zarabia technik OZE?

Już dziś bardzo cenieni są nie tylko w firmach zajmujących się OZE, ale też choćby w branży budowlanej, pracownicy z tytułem technik OZE. Umiejętność montażu, planowania, projektowania, pomoc w wyborze urządzeń i systemów jest bardzo ceniona przez pracodawców. Dlatego uprawnienia warto zrobić, bo z pewnością pozytywnie wpłyną na wypłatę.

Zarobki w branży zależą od stanowiska, miejsca pracy, miasta, ale też od tego, jaka szkoła policealna OZE widnieje na dyplomie. Wpływ na wynagrodzenie ma również doświadczenie i umiejętności, wyniesione ze szkoły oraz późniejszych praktyk. Pracownicy OZE nie mogą raczej narzekać na zarobki. Deficyt na rynku pracy zmusza pracodawców do oferowania atrakcyjnych warunków pracy. Oprócz kwestii finansowych mogą to być dodatkowe bonusy, pod postacią pakietów medycznych, ubezpieczenia czy karnetów.

Jak przebiega kurs OZE?

Myśląc o szkole dla dorosłych i kierunku odnawialne źródła energii, automatycznie na myśl przychodzi Szkoła Partnerska Viessmann, która jest, śmiało można powiedzieć, ekspertem w kształceniu w tym kierunku. To jedyna szkoła w Polsce, która współpracuje z producentem- firmą Viessmann. Grupa Viessmann jest świetnie znana nie tylko na polskim rynku. Ich urządzenia i rozwiązania technologiczne są cenione na arenie międzynarodowej. Dlatego ucząc się zawodu na urządzeniach tej marki, słuchacze Szkoły Partnerskiej Viessmann wchodzą na rynek optymalnie przygotowani do wykonywania zawodu.

Szczegółowe informacje na temat przebiegu kursu znajdziesz na stronie zawodoze.pl. W skrócie kurs:

  • trwa 1,5 roku,
  • składa się z dwóch kwalifikacji,
  • obejmuje ponad 400 wykładów na platformie internetowej (na żywo),
  • obejmuje ponad 215 godzin zajęć praktycznych na nowoczesnych urządzeniach,
  • obejmuje ponad 100 godzin obowiązkowej praktyki,
  • ma tryb zaoczny,
  • kończy się egzaminami państwowymi po każdej kwalifikacji (każda składa się z teorii oraz praktyki).

Kto może zapisać się na kurs? Oferta szkoły skierowana jest do osób pełnoletnich z wykształceniem średnim. Nie jest wymagana matura!

Jeśli zainteresowała Cię oferta szkoły i praca w zawodzie, to dużo informacji na temat branży OZE, pracy, perspektyw znajdziesz na stronie: https://www.zawodoze.pl/technik-urzadzen-i-systemow-energetyki-odnawialnej/.

Na kurs, wstępnie, możesz zapisać się, wykorzystując formularz, który znajduje się na stronie Szkoły Partnerskiej Viessmann.