Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas podróży samochodem?

Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas podróży samochodem?

Podczas wyjazdu warto zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych podróżników. Podstawowym elementem jest oczywiście odpowiednio wybrany fotelik, który umożliwi zapięcie pasów, a jednocześnie zapewni maluchowi wygodę. Jeżeli Twoje dziecko waży od 9 do 36 kg idealnym rozwiązaniem może okazać się model w stylu Britax Advansafix. Sprawdzi się doskonale zarówno na długie trasy, jak i zwykły wyjazd po zakupy z dzieckiem.

Jak wybrać odpowiedni fotelik?

Jeżeli jesteś rodzicem i szykujesz się do zakupu fotelika dla swojej pociechy, to na początku koniecznie przeanalizuj wszystkie wady i zalety wybranego modelu. Oprócz zapewniania bezpieczeństwa dziecku powinieneś również przemyśleć, czy fotelik, aby na pewno jest komfortowy i nie będzie ocierał malucha. W wyborze fotelika bardzo ważna jest oczywiście jego wytrzymałość. Warto również zastanowić się nad zabezpieczeniami, jakie posiada dany model. Britax Advansafix zapewnia wiele zaawansowanych systemów zapewniających bezpieczeństwo dziecku, takich jak Pivont Link, czy SecureGuard.

Podczas decyzji o zakupie fotelika dla niemowlaka, bez problemu możesz zrobić to jeszcze przed jego urodzeniem. Większość fotelików posiada oznaczenia, które dokładnie wyznaczają wagę malucha, jaka będzie odpowiednia do danego modelu. Po wyrośnięciu dziecka z fotelika należy zastanowić się nad kolejnym, aby zapewnić mu odpowiednie bezpieczeństwo podczas podróży samochodem. Warianty typu Britax Advansafix są odpowiednie dla dzieci o wadze od 9 do 36 kg, przez co sprawdzą się od malucha nawet dla 12-letnich dzieci.

Jak prawidłowo zamontować fotelik?

Przy wyborze odpowiedniego fotelika należy również zwrócić uwagę na jego montaż. Do zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu Twojemu dziecku montaż powinien być solidny, a przy tym stosunkowo prosty. Jest tak właśnie w przypadku modeli Britax Advansafix. Można wykonać go na dwa sposoby — za pomocą pasów bezpieczeństwa i ISOFIX lub trójpunktowego pasu bezpieczeństwa. Są to opcje, które zapewnią stabilne przymocowanie fotelika do kanapy samochodu i nie będą krępowały ruchów dziecka.

Najbezpieczniejszym miejscem do zamontowania fotelika typu Britax Advansafix jest tylna kanapa, a dokładniej środkowy fotel. To miejsce jest najmniej narażone na skutki bocznych oraz przednich zderzeń, jeżeli oczywiście dziecko jest właściwie przypięte. Jednocześnie, sadzając tam dziecko, kierowca ma pełną widoczność i może skupić się na bezpiecznej jeździe, unikając niepotrzebnego rozproszenia uwagi.


Drukuj   E-mail