Magazyn

Miód to świetny pomysł na prezent na wiele okazji. Warto go wręczyć na urodziny, imieniny czy święta. Można po niego sięgnąć wtedy, gdy nie mamy pomysłu, co komuś podarować. Jest to bowiem dość uniwersalny upominek. Może być przy tym zarówno głównym podarunkiem, jak i dodatkiem do niego. Jak jednak wybrać miód na prezent, by spełnić oczekiwania obdarowywanej osoby?

 Ładne, dekoracyjne opakowanie

W przypadku prezentów bardzo ważna jest ich estetyka. Dotyczy to także miodu, który chcemy komuś wręczyć w charakterze upominku. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na jego opakowanie. Tego typu produkt pakowany jest w słoiki. Mogą mieć one jednak rozmaite pojemności i kształty – jedne są bardziej pękate, inne z kolei smukłe. Kupując miód na prezent należy wybrać taki, który jest zamknięty w estetycznym, wręcz dekoracyjnym słoiku o ładnej formie i z ciekawym wieczkiem. Wówczas postawiony w kuchni będzie cieszył oko i stanowił swego rodzaju ozdobę. Taki słoik warto też wykorzystać w przyszłości, już po zjedzeniu miodu, np. do przechowywania przypraw. Im ładniej będzie się prezentował, tym lepiej.

Sam kształt i wieczko to oczywiście nie wszystko. Ważnym elementem dekoracyjnym są nalepki znajdujące się na opakowaniu. Etykiety na słoiki z miodem mogą być bardzo ciekawe i fantazyjne, poczynając od ich kształtu, a kończąc na znajdującej się na nich grafice. W zależności od upodobań osoby, którą obdarowujemy, możemy postawić na eleganckie, minimalistyczne rozwiązania, jak etykiety utrzymane w czerni lub w bieli, ozdobione złotymi napisami albo zdecydować się na wielobarwną nalepkę z wesołym rysunkiem.

 Poza wyglądem słoika i etykiety warto też zwrócić uwagę na to, w co sami zapakujemy miód na prezent. Eleganckim rozwiązaniem jest wręczenie go w drewnianej skrzyneczce lub w lnianym woreczku przewiązanym ozdobną wstążką.

Zestawy miodów na prezent

Świetny pomysł to wręczenie nie jednego, a kilku miodów na prezent. W sprzedaży jest wiele zestawów pakowanych po dwa, trzy, cztery, a nawet więcej słoików. W ten sposób można kupić kilka rodzajów miodu – rośnie wtedy szansa, że trafi się w gust obdarowywanej osoby. Jeśli chodzi o ich opakowania, zasada jest taka sama – słoiki powinny być estetyczne. Zestawy miodów najczęściej są też ładnie pakowane w ozdobne, tekturowe pudełka, drewniane skrzynki lub kosze prezentowe.

Jaki rodzaj miodu wybrać?

Oczywiście kluczową kwestią jest rodzaj miodu. Tutaj warto kierować się preferencjami konkretnej osoby. Jeżeli nie wie się, jaki miód lubi, można posiłkować się kilkoma ogólnymi zasadami. Osobom, które przepadają za łagodnymi smakami, mogą przypaść do gustu miody: rzepakowy, faceliowy i akacjowy. Z kolei tym, którym nie przeszkadzają bardziej wyrazisty posmak i aromat, można też wręczyć miód spadziowy lub lipowy. Lepiej uważać z kolei na miód gryczany. Ma on bardzo charakterystyczny smak, który nie każdemu może odpowiadać.

Na prezent warto też kupić miody smakowe. Wybór jest naprawdę szeroki. Dostępne są produkty z dodatkiem, np. malin, cytryny, pomarańczy, imbiru, cynamonu, wiśni i wiele innych.