Magazyn

Chcesz wynająć samochód, ale nie wiesz, czy możesz sobie na to pozwolić? Zapoznaj się z kilkoma wskazówkami!

Jak wypożyczyć auto?

Strona carfree.pl pozwala bez większych problemów wypożyczyć samochód na terenie Bielska-Białej i okolic. Wymagań jest kilka, ale nie są one trudne do spełnienia. Po pierwsze konieczne jest ukończenie przez kierowcę dwudziestego pierwszego roku życia – to niepodważalny i nieodwołalny wymóg. Ponadto musimy legitymować się co najmniej dwoma dokumentami. Jednym z nich jest ważne prawo jazdy, a drugi może stanowić dowód osobisty lub paszport – oczywiście również muszą być aktualne. Dobrą wiadomością dla klientów jest fakt, że na ogół nie jest wymagana kaucja. Należy zapłacić ją tylko wtedy, gdy nie mamy polskiego obywatelstwa, a chcemy skorzystać z usług wypożyczalni. 

Podczas korzystania z wynajmu auta należy pamiętać o kilku innych, niezwykle istotnych sprawach. W pierwszej kolejności warto podkreślić, że samochód możemy odebrać praktycznie z każdego miejsca na terenie całego miasta. Zależy to wyłącznie od naszych preferencji, ale warunkiem koniecznym jest omówienie tej kwestii bezpośrednio z wypożyczalnią. Podstawienie samochodu kosztuje 80 złotych, jeśli decydujemy się na wynajem do trzech dni. W każdym innym wypadku podstawienie jest darmowe.

Na jak długo można wynająć samochód?

Czy w Bielsku-Białej dostępny jest wynajem długoterminowy? Oczywiście! Wypożyczalnia oferuje różne okresy – począwszy od doby, a skończywszy nawet na kilku miesiącach. Wszystko to zależy od potrzeb klienta. Istnieje prosta zależność, wedle której im dłuższy jest czas wynajmu, tym mniejsza jest zapłata za dobę użytkowania samochodu. Warto wziąć to pod uwagę przy planowaniu skorzystania z usług wypożyczalni i przekalkulować wszelkie możliwości, dostosowując je do stanu naszego konta.

Kolejna kwestia, którą warto omówić, to koszt wynajmu samochodu w Bielsku-Białej. Znaczenie ma tutaj kilka ważnych czynników. Pierwszym z nich jest wspomniany wcześniej okres wypożyczenia, a inny, równie istotny, to klasa i model samochodu, na jaki się decydujemy. Ceny zaczynają się już od niespełna stu złotych, jeżeli mowa o autach z najniższej półki. Mimo niewielkich opłat nie są to pojazdy słabej jakości – segment A, bo o nim mowa, składa się z ciekawych miejskich samochodów, zupełnie nowych i bardzo zadbanych. To idealny wybór do jazdy po mieście i codziennych dojazdów do pracy.

Czy można wynająć luksusowe auto?

Istnieją oczywiście także opcje dla bardziej wymagających kierowców. Dokładając pięćdziesiąt złotych, możemy dysponować już samochodem o znacznie mocniejszym silniku, który sprawdzi się zwłaszcza podczas dalekich podróży i wycieczek. Jeśli z kolei będziemy w stanie zdecydować się na wydanie od dwustu pięćdziesięciu do trzystu złotych za dobę, możemy przebierać wśród różnorakich SUV-ów czy sedanów, które można określić mianem luksusowych lub sportowych – w zależności od modelu. Będzie to ciekawa opcja dla każdego, kto ceni sobie nie tylko wspaniałe wrażenia płynące z jazdy, ale również nieskazitelny, nowoczesny wygląd pojazdu i komfort w jego wnętrzu. Takim samochodem jest chociażby jeden z najnowszych SUV-ów marki Mercedes czy sportowa limuzyna BMW.