Magazyn
Na ulicach Żywca pojawiły się bożonarodzeniowe ozdoby. Podczas wieczornego spaceru żywieckimi ulicami możemy ucieszyć oczy tym miłym widokiem. Pozostaje nam czekać na śnieg.

Najokazalsza ozdoba w Żywcu to ponad trzynastometrowa choinka na żywieckim Rynku oraz uzupełniająca dekorację gwiazda wyświetlana na murze dzwonnicy.

Ponadto uroku dodają światełka rozwieszone pomiędzy latarniami na wszystkich pierzejach centralnego placu Żywca oraz wzdłuż ulicy Zamkowej. Niestety w tym roku żywczanie i turyści odwiedzający Żywiec nie skorzystają z lodowiska, które w ubiegłym roku działało przy żywieckim magistracie.

Kolejną choinkę spacerowicze mogą zobaczyć przy żywieckim dworcu kolejowym. Tę ozdobę o wysokości dziewięciu metrów mieszkańcy Żywca doskonale znają z ubiegłych lat, gdyż przez kilka lat ozdabiała Rynek w Żywcu. 

Świąteczna ozdoba w kształcie choinki stanęła – podobnie jak w ubiegły roku – na skwerze przy żywieckim Sądzie Okręgowym. Tradycyjnie już ozdobiona została również choinka przy Przedszkolu numer jeden w Żywcu Zabłociu. Świąteczne oświetlenie zostało zamontowane również na lampach ulicznych wzdłuż ulicy Kazimierza Tetmajera. 

Spacerowicze zobaczą w tym roku bożonarodzeniowe ozdoby również w żywieckim parku. Przy Starym Zamku w Żywcu cieszą oko oświetlone sanie Mikołaja oraz ramka przeznaczona do wykonywania pamiątkowych zdjęć świątecznych.

Jak co roku na rondzie imienia Rodziny Habsburgów stanął aniołek. Nowością jest natomiast ozdoba, która w tym roku po raz pierwszy została ustawiona na nowym węźle przesiadkowym w Żywcu Zabłociu.
 
Zdjęcia w galerii: Dario Film i Rafał Mołdysz
Zdjęcie w ikonie: Dario Film