Magazyn

Dziś na Żywiecczyźnie odbył się 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Żywcu, Świnnej i Węgierskiej Górce sporo się działo. Wolontariusze zebrali również zaskakująco wysokie kwoty!

Finał z głową - takie jest hasło przewodnie 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. "Tym razem skupiamy się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii" - informuje WOŚP. 29. Finał WOŚP odbył się 31 stycznia również na Żywiecczyźnie.

Na żywieckim Rynku odbyła sie akcja krwiodawstwa, w ramach ktorej zebrano blisko 17 litrów krwi.

W parku w Żywcu oraz na płycie Żywieckiego Rynku ASG Żywiec przeprowadziło pokazy bojowe i akcje m.in. symulację porwania. Osoby, które pojawiły się 31 stycznia we wspomnianych miejscach miały okazję do wykonania pamiątkowego zdjęcia z członkami ASG Żywiec, którzy byli ubrani w mundury różnych służb.

Na plaży miejskiej w Żywcu odbyła się również akcja morosowania pod okiem doświadczonych instruktorów.

Akcja morsowania odbyła się rownież na tamie w Świnnej, gdzie chętni mogli spróbować zimowej kąpieli w rzece Koszarawie. Ponadto o godzinie 17:00 na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Świnnej odbyła się licytacja gadżetów

W Węgierskiej Górce od godziny 9.00 do godziny 16:00 trwał Moto WOŚP. Na przejazd rajdówką zdecydowało się sporo osób. Ponadto na kamiennym rynku w centrum Węgierskiej Górki odbył się jarmark rękodzieła oraz licytacje. będziecie mogli przejachać się prawdziwymi rajdówkami! O godzinie 13.00 w Węgierskiej Górce również można było spróbować swoich sił w morsowaniu. Wieczorem na zakończenie imprezy w Węgierskiej Górce wypuszczone zostało niecodzienne światełko do nieba w postaci kolorowych balonów. 

Według wstępnych wyliczeń (bez m.in. kwot z licytacji) wolontariusze z ASG Żywiec zebrali kwotę 10 052,35 zł. W Świnnej wolontariusze WOŚP zebrali rekordową kwotę ponad 51 tys. zł, natomiast w Węgierskiej Górce na ostatniej licytacji padła suma 7200 zł. Pełna kwota, jaką zebrał sztab WOŚP w Wegierskiej Górce również jest rekordowa i wynosi 117.310 zł plus eSkarbonka 25.143 zł.