Kultura

Już 24 maja w Klubie Studio w Krakowie odbędzie się pierwsza edycja najbardziej pozytywnego festiwalu na świecie. Wszystko za sprawą Positive Vibes Festival, który przeniesie nas do radosnego, roztańczonego świata muzyki afrobeat, afrohouse, dancehall, reggaeton i wielu innych brzmień, sprawiających, że o podtrzymywaniu ścian nie ma mowy!

Positive Vibes Festival

Klub Studio jeszcze nigdy nie był przepełniony tak pozytywnymi wibracjami jak będzie to miało miejsce 24 maja 2024 roku. Festiwal rozkręcą koncerty dwóch zespołów, zaliczających się do ścisłej czołówki afrobeat w Polsce. W muzycznej podróży podczas pierwszej edycji festiwalu przeniesiemy się także na Daleki Wschód, a konkretnie do Indii. Festiwalowicze będą mogli skorzystać z warsztatów afrodance, a zwieńczeniem będzie wielogodzinna zabawa w najbardziej pozytywnych wibracjach z kameruńskim DJ-em.

Zagrają:

Faso Tamala
Afronauts
Surtarang
DJ Alain NCA

Faso Tamala

Afrobeatowy zespół z Warszawy. Grają autorskie kompozycje inspirowane muzyką z Afryki Zachodniej, a dokładniej z Burkina Faso. Tam urodził się i dorastał ich charyzmatyczny lider - Noums Dembele - wirtuoz kory, czyli tradycyjnej afrykańskiej harfy i wokalista. Jego wyjątkowe umiejętności gry na korze oraz elegancka postać i czarująca osobowość wnoszą atmosferę Afryki Zachodniej wszędzie tam, gdzie występują. Ich muzykę można opisać jako world music z dużym naciskiem na dynamiczną i pełną energii improwizację.

Unikalny styl Faso Tamala to wynik czerpania inspiracji z innych gatunków muzycznych i dodawania ich, niczym przypraw, do swej pełnej smaku muzyki. Niesamowite koncerty zespołu zawsze sprawiają, że słuchacze tańczą i wspólnie śpiewają.

Afronauts

Jeden z najlepszych afrobeatowych zespołów w Polsce. Grupę tworzy sześciu muzyków, pochodzących z różnych zakątków świata, którzy zdobywają serca słuchaczy od pierwszego brzmienia. Zespół łączy to, co najlepsze w funku, jazzie i muzyce afrykańskiej. Ich aranżacje rozgrzewają scenę do czerwoności. The Afronauts wylądowali w Krakowie w styczniu 2019, wprawiając w osłupienie publiczność, która nie była przygotowana na tak potężną dawkę energii. Muzyka Afronautów, to silnie inspirowana afrobeatem i muzyką marokańską energetyczna mieszanka, która wprost wzywa do tańca. Ich nadchodzący już w tym roku album Space Griots składa się z autorskich kompozycji, które mają na celu uchwycić ducha występu na żywo - pełnych solówek, improwizacji i scenicznego ognia.

 

 

Surtarang

Sur oznacza dźwięk, tarang to fala.

Inspiracją zespołu jest muzyka orientalna, przede wszystkim indyjska.

Wykorzystują oryginalne orientalne instrumenty, takie jak: sitar, tabla, saz i darbuka, okraszając je nowoczesnymi brzmieniami elektronicznymi, w których usłyszeć można edm, trance czy dub. Muzykę dopełnia mistyczny śpiew, a wykonywane mantry zabierają w podróż nie tylko dźwiękową, ale również emocjonalną i duchową.

DJ Alain NCA

Pochodzący z Kamerunu nauczyciel tańca, choreograf oraz DJ, specjalizujący się w muzyce afrobeat, afrohouse, dancehall czy reggaeton. DJ, który potrafi porwać do tańca na największych wydarzeniach plenerowych, jak i klubowych.

Bilety w sprzedaży już od poniedziałku!

95 PLN - GRUDNIOWA PROMOCJA (TYLKO DO KOŃCA MIESIĄCA)!

110 PLN / 130 PLN (balkon) - cena regularna od stycznia 2024

125 PLN / 150 PLN (balkon) - cena biletu w dniu festiwalu.

Bilety do nabycia za pośrednictwem:

TICKETCLUB: https://ticketclub.pl/koncerty/positive-vibes-festival-klub-studio-krakow-2634/

KUPBILECIK: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/114571/krakow/positive+vibes+festival/

 

Organizatorem wydarzenia jest Klub Studio oraz Stowarzyszenie Kulturalne Media. Inicjatorem festiwalu jest Marcin Paweł Twardysko. Dyrektor artystyczny - Noums Dembele.

Informacja prasowa