Kultura
11 listopada o godzinie 9:30 przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Żywcu rozpoczną się obchody Narodowego Święta Niepodległości.
Pod popiersiem Józefa Piłsudskiego zostaną złożone kwiaty, następnie o godzinie 10:00 odbędzie się Msza Święta w Konkatedrze pw. NNMP w intencji Ojczyzny. O godzinie 11:00 na żywieckim Rynku rozpoczną się oficjalne uroczystości, oraz ślubowanie Klas Wojskowych - ZSAiO Żywiec-Moszczanica oraz pokaz sprawności pododdziału reprezentacyjnego. O 12:30 w Muzeum Miejskie w Żywcu nastąpi otwarcie wystawy "BROŃ BIAŁA NA ZIEMIACH POLSKICH OD X DO XVII WIEKU", następnie o 13:00 w Towarzystwie Miłośników Ziemi Żywieckiej nastąpi otwarcie wystawy fotogramów "Kwiaty Grojca" autorstwa Edmunda Zaiczka.
Na godzinę 17:00 zapraszamy do Miejskiego Centrum Kultury, gdzie odbędzie się koncert pt. "ŻYWIEC PATRIOTYCZNIE" w wykonaniu Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego "SOKÓŁ" w Żywcu oraz ZPiT PILSKO.
 
Z wydarzeń związanych z obchodami Dnia 11 listopada w naszym mieście będziemy prowadzić transmisję na żywo. Zachęcamy do śledzenia naszego Facebooka.