Kultura

Szkoła Podstawowa im. Partyzantów Polskich w Żabnicy zaprasza do konkursu: Kreatywny recykling czyli lokali designerzy na start.

Organizatorzy zachęcają do wykonania z pozoru z bezużytecznych przedmiotów unikalnych elementów wystroju domów i ogrodów.

Celem konkursu jest stworzenie i zaprezentowanie niepowtarzalnych przedmiotów oraz nadanie „odpadom” drugiego życia.

Regulamin:Regulamin konkursu

Organizator konkursu:
Szkoła Podstawowa im. Partyzantów Polskich w Żabnicy
Opiekun:
Barbara Grajcar
Adresaci konkursu:
Mieszkańcy gminy Węgierska Górka; bez względu na wiek
Termin konkursu:
Zdjęcia projektów należy przesłać na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 31 maja 2020 roku.
Cele konkursu:
stworzenie i zaprezentowanie unikalnych elementów wystroju domów i ogrodów z wykorzystaniem z pozoru już bezużytecznych przedmiotów, które otrzymają nowe znaczenie, w zgodzie z ekologią i naturą, przy zachowaniu oryginalności, estetyki i funkcjonalności.
Materiały do wykonania prac konkursowych powinny pochodzić z odzysku: zapomniane przedmioty ze strychu, piwnicy, ale także puszki, butelki szklane/plastikowe, słoiki, korki plastikowe, kartony, drewno, gałęzie, palety, opony, stare garnki, skrzynki, stare walizki i inne, które nadadzą otoczeniu niepowtarzalny wygląd, zaś odpady otrzymają nowe, drugie życie.


Zgłoszenie do konkursu:
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie skanu lub zdjęcia zgłoszenia i oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych oraz maksymalnie 3 zdjęć przedmiotu w formacie jpg lub png o jak najlepszej rozdzielczości i jakości na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 31 maja 2020 roku.
Nadsyłając prace na konkurs autor zgadza się na jej późniejsze zamieszczenie przez organizatora na stronie internetowej, w mediach w celu promocji uzdolnionych uczestników konkursu.
Wyłonienie zwycięzców:
Spośród nadesłanych zgłoszeń wybrane zostaną przez jury konkursu 3 najciekawsze i najbardziej kreatywne prace, a ich autorzy nagrodzeni.
Kryteria brane pod uwagę podczas oceniania prac:
• pomysłowość i kreatywność,
• estetyka wykonania,
• użyteczność i funkcjonalność projektu,
• różnorodność wykorzystanych odpadów.
Nagrodzone prace zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły.
Autorzy prac nagrodzonych zostaną powiadomieni telefonicznie lub e -mailem.

 Zdjęcie: Pixabay