Kultura

Już dzisiaj kolejny finał WOŚP. W tym roku zbiórka dedykowana będzie wsparciu oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

WOŚP zagra w kilku miejscach w naszym powiecie. Wolontariuszy będziemy mogli zobaczyć m.in w Żywcu, Świnnej czy Węgierskiej Górce. 

W naszym mieście sporo się będzie działo. 31 stycznia ASG Żywiec przeprowadzi pokazy bojowe i akcje m.in. w okolicach żywieckiego Rynku, w żywieckim parku w okolicy Starego Zamku, Pałacu i wydziału etnografii. Osoby, które pojawią się w tych miejscach 31 stycznia tego roku będą mogły wykonać zdjęcia z członkami grupy oraz usiąść za kierownicą pojazdów militarnych. 

Będzie również akcja morosowania m.in na Plaży Moszczanka na końcu ścieżki rowerowej, przy Ośrodku Politechniki, a także na dużej tamie w Świnnej.

W Świnnej o godzinie 17.00 rozpocznie się licytacja gadżetów. 

Obraz może zawierać: 2 osoby, tekst

W Węgierskiej Górce już od godziny 9.00 będziecie mogli przejachać się prawdziwymi rajdówkami! O godzinie 13.00 morsowanie. Od godziny 14.00 do 18.00  na ryneczku WOŚP - skwer przy rondzie odbędzie się jarmark rękodzieła. A wieczorem na zakończenie imprezy zostaną wypuszczone do nieba kolorowe balony!

Zdjęcie: Sztab WOŚP w Węgierskiej Górce