Kultura

Parafia Św. Katarzyny w Cięcinie oraz Stowarzyszenie Cięcina.eu zaprasza na koncert: "PANU NASZEMU - DZIEŃ DOBRY" najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

 Koncert odbędzie się 7 stycznia 2024r. w kościele Przemienienia Pańskiego po mszy św. o godz. 18.00.

 Zespół DZIEŃ DOBRY

 Bielski zespół "Dzień Dobry" to wspólne muzykowanie, które wyzwala silne emocje i ogromną radość. Dążą do tego, aby ich muzyka podobnie oddziaływała na każdego słuchacza, to co grają, określają mianem: POZYTYWNEJ AKUSTYCZNEJ FALI.

 We wrześniu 2008 roku zespół "Dzień Dobry" zdobył I miejsce i statuetkę „Serce Szczerozłote” na Krakowskim Festiwalu Twórczości „Korowód” im. Marka Grechuty. Konsekwencją tego wydarzenia jest program pod tytułem: „Dzień Dobry Panie Marku”, który zawiera utwory Marka Grechuty w nowych aranżacjach i autorskie piosenki Zespołu. Wystąpił u boku takich gwiazd polskiej estrady jak: Krystyna Prońko, Renata Przemyk, Gaba Kulka, Jacek Wójcicki, Grzegorz Markowski, Zbigniew Wodecki, Artur Gadowski, Tadeusz Woźniak czy słynna "Anawa". Ich energia i talent zostały także docenione w drugiej edycji telewizyjnego show Must be the music, gdzie prezentując autorskie numery dotarli do półfinału, zyskując bardzo przychylne opinie jury i publiczności. W sierpniu 2015 roku zespół otrzymał Grand Prix na letniej edycji Grechuta Festival w Świnoujściu.

 Zespół tworzą znakomici muzycy:
Piotr Mirecki - śpiew, gitara, cajon,
Krzysztof Maciejowski - skrzypce,
Małgorzata Stachura - bas akustyczny, śpiew,
Jan Stachura - gitara,
Stanisław Joneczko - akordeon

Program kolędowy "PANU NASZEMU - DZIEŃ DOBRY"

 Kolędy i pastorałki z płyty tytułem "Panu Naszemu Dzień Dobry" w bardzo ciekwaych aranżacjach, zawierających czasem zaskakujące elementy etniczne. Program wykonywany wielokrotnie podczas cyklicznych wydarzeń jak Beskidzkie Kolędowanie, Nowa Huta Dlaczego Nie oraz na wielu innych koncertach świątecznych i noworocznych (m.in. Andrychowska Wigilia czy Świeta na Starówce).