Kultura

W Kinie Janosik w Żywcu odbędzie się Babski Comber. 


8 marca, piątek, 19:15
komedia obyczajowa, reż.M. Migas, Polska, 2024, 98 min, 13+

Janosik przecież jest Kobietą.

Przed seansem i w trakcie odbędzie się Kiermasz Rękodzieła Lokalnego oraz konkursy.

Nie zabraknie też niespodzianki. 
Specjalne stoisko z napojami.

19:15 KIERMASZ

MOTHERWOOD
USZYŁO MI SIĘ
SIEDLISKO KORZENIE
ŻYWIECKIE WERSACZE
KAPKA WINA
20:00 KONKURSY

20:15 Seans "Miłość jak miód"

„Miłość jak miód" to obyczajowa komedia o dojrzałej przyjaźni i miłości, która przychodzi niespodziewanie i nie patrzy na metrykę.

Majkę (Agnieszka Suchora) i Agatę (Edyta Olszówka) równie dużo łączy, co dzieli. Obie są po pięćdziesiątce, przechodzą menopauzę i nie wierzą, że w ich życiu cokolwiek zmieni się na lepsze. Jedna mieszka nad Bałtykiem, druga w Tatrach. Jedna prowadzi cukiernię, druga jest wziętą architektką wnętrz. Jedna jest wdową, drugą partner właśnie zostawił dla młodszej. Jedna poświęca się dzieciom i wnukom, kompletnie zapominając o sobie, druga nie ma rodziny i dba o duchowy rozwój. Pewnego dnia przyjaciółki spotykają się na pogrzebie koleżanki z liceum. Agata namawia Majkę do spontanicznego wyjazdu w góry, sama zaś zostaje nad morzem. Nieoczekiwana zamiana ról przynosi szereg komplikacji, zabawnych zwrotów akcji i wyzwań, którym kobiety będą musiały stawić czoła.

Czy uda im się przezwyciężyć przyzwyczajenia, uprzedzenia i lęki? Czy zdobędą się na odwagę, żeby otworzyć się na miłość i rozpocząć nowy rozdział w życiu? Czy naprawdę nigdy na nic nie jest za późno?