Kultura

Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej serdecznie zaprasza na spotkanie z Panem Edwardem Josefowskim – malarzem, autorem grafik i szkiców. Finisaż odbędzie się 21.09.2016r. (środa) o godzinie 17:00.

Pan Josefowski, urodzony w Chorzowie, obecnie jest mieszkańcem Gminy Lipowa. Zajmuje się grafiką warsztatową i projektową. W 1978 roku zdobył dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a obecnie pełni funkcję dyrektora Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach. Jego prace znalazły się m.in. w Lizbonie, Niemczech, czy Lyonie. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień, np. na Ogólnopolskim Konkursie im. R. Pomorskiego w Katowicach, Ogólnopolskim Konkursie Graficznym w Jeleniej Górze czy nagrody Ministra Kultury i Sztuki.

Od 12.08.2016r. wszyscy zainteresowani mają możliwość oglądania wystawy Pana Edwarda Josefowskiego w siedzibie biblioteki, w godzinach od 8 do 16, w piątki od 8 do 18. Na spotkanie z twórcą organizatorzy zapraszają więc zarówno osoby, które zdążyły już zapoznać się z pracami, jak również wszystkich zainteresowanych. Po obejrzeniu wystawy organizatorzy zapraszają na rozmowę z Panem Josefowskim.