Biznes
Dzisiaj podpisano umowę na budowę tężni solankowej wraz ze strefą relaksu w Parku Habsburgów w ramach projektu "SMART ŻYWIEC – (r)ewolucja".
To ogromny krok naprzód dla naszego miasta i jego atrakcji turystycznych! Umowa została zawarta pomiędzy przedstawicielami Miasta Żywiec, a firmą MONUMENTUM Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, która będzie odpowiedzialna za realizację tego ambitnego przedsięwzięcia. Czas na jej realizację to 6 miesięcy, co oznacza w praktyce, że z nowej tężni będziemy cieszyć się już na wiosnę 2024! - informuje burmistrz Antoni Szlagor. 
Nasza tężnia solankowa będzie wyposażona w przyłącze wodociągowe oraz niezbędne instalacje: wodną, elektryczną i technologiczną do obsługi solanki. Będzie to miejsce nie tylko rekreacji, ale także promocji zdrowego trybu życia wśród naszej społeczności. To inicjatywa, która wpisuje się w cele społeczne, umożliwiając aktywność fizyczną oraz zdrowy wypoczynek zarówno dla mieszkańców, jak i dla odwiedzających zabytkowy Park Habsburgów w Żywcu. Zostanie zlokalizowana w pobliżu Mini Zoo.