Biznes

Gmina Milówka - podobnie jak znaczna część jednostek samorządu terytorialnego - zdecydowała się na czasowe wyłączanie latarnii ulicznych w godzinach nocnych. Z decyzją władz nie zgadzają się mieszkańcy i wystosowali petycję, w której domagają sie przywrócenia działania lamp w nocy.

Ciemno od marca

Latarnie w Milówce zostały wyłączone w marcu tego roku. Powodem - jak w większości Gmin - były oszczędności. Oświetlenie wyłączane jest w godzinach od 23:30 do 4:00. W powiecie żywieckim na podobne rozwiązanie zdecydował się również burmistrz Żywca Antoni Szlagor.

Oszczędności budzą sprzeciw

Jak podkreśla sekretarz Gminy Milówka Krzysztof Białożyt - władze chciały sprawdzić, jakie oszczędności przynosi dla gminnego budżetu takie rozwiazanie. Jak jednak podkreślają mieszkańcy Milówki i sołectw w tej gminie - decyzja ta budzi sprzeciw. Dlaczego? Wśród powodów mieszkańcy wymieniają m.in. to, że nie była ona z nimi konsultowana i gaszenie lamp w godzinach nocnych budzi u nich obawy o bezpieczeństwo - zaznaczają w liście, który otrzymała nasza redakcja. Dlatego też milówczanie wystosowali do wójta Roberta Piętki petycję, w której zwracają się o przywrócenie nocnego oświetlenia.

Czy oświetlenie będzie włączone?

Czy są na to szanse, by oświetlenie w Milówce i sołectwach należących do tej Gminy zostało ponownie uruchomione w godzinach nocnych? Jak poinformował nas Krzysztof Białożyt - jesteśmy przed ustaleniem budżetu na 2020r. i to będzie miało wpływ czy zostanie ponownie włączone oświetlenie nocą.