Biznes

W ostatnich dniach na terenie Żywca odbyło się kilka dużych akcji sprzątania, zwłaszcza w okolicach rzek, jeziora i potoków. Mimo, że Żywiec staje się miastem coraz czystszym, to mieszkańcy zwracają uwagę na to, że brakuje koszy na śmieci lub często są one przepełnione. 

Przykładowo na ścieżce przy brzegu Koszarawy i Soły znajduje się około 50 koszy na śmieci. Bardzo często jednak są one przepełnione, podobnie jak kosze w żywieckim parku. Brak pojemników na odpady odczuwalny jest również w dzielnicy Zabłocie, zwłaszcza w tzw. Dzielnicy Przemysłowej. Sprawę zgłosił burmistrzowi Żywca Antoniemu Szlagorowi radny miejski Mirosław Figura, który poinformował na swoim facebookowym profilu: 

"Szanowni Mieszkańcy i Przedsiębiorcy Dzielnicy Przemysłowej Zabłocia,

w dniu 27.02 2020 r. przed pandemią złożyłem wniosek do Burmistrza Miasta Żywca w imieniu Mieszkańców i Przedsiębiorców z Dzielnicy Przemysłowej Zabłocia,która generuje do budżetu miasta Żywca prawie 58,00 % wpływów z podatków od nieruchomości o umieszczenie koszy na śmieci ( 10 szt.) na następujących ulicach, aby poprawić estetykę i porządek na nich : Pięknej, Fabrycznej,Stolarskiej, kładce PKP przy Armii Krajowej, Łącznej,Nimasów , Leśniance i Stawowej.
Po 5-ciu miesiącach od złożenia mojego wniosku otrzymałem decyzję z Wydziału Inżynierii Miejskiej , Ochrony Środowiska i Rozwoju Urbanistycznego UM w Żywcu, że z uwagi na trudną sytuację finansową miasta w najbliższym czasie postawione zostaną tylko 2 kosze - 1 przy ul. Fabrycznej, a 2 przy zejściu z kładki PKP na ul. Armii Krajowej...
Czekamy na pozostałe kosze na śmieci w Zablociu i poprawę sytuacji finansowej miasta..."

Zdjęcie w ikonie: Dario-Film