Trwają poszukiwania mężczyzny, który zniknął pod wodą na zaporze

Trwają poszukiwania mężczyzny, który zniknął pod wodą na zaporze
W dniu wczorajszym o godz. 22:21 strażacy z Międzybrodzia Zywieckiego zostali wezwani do osoby, która zniknęła pod wodą w okolicy zapory w Tresnej.
Do zdarzenia udaliśmy się zastępem 709s33 wraz z łodzią. Po przybyciu na miejsce okazało się, że dwaj mężczyźni płynąc kajakami dopłynęli do dolnego ujęcia wody pracującej Elektrowni Wodnej Tresna. Wypływająca z elektrowni pod dużym ciśnieniem woda doprowadziła do wywrócenia kajaków i wpadnięcia mężczyzn do wody. Jeden z nich wydostał się na brzeg, jednak drugi pozostał pod wodą. Na miejsce zostały skierowane jednostki OSP Czernichów - Tresna, OSP Międzybrodzie Bialskie z łodzią, JRG Żywiec z łodzią, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno Nurkowego JRG Bytom, policja, ZRM. Poszukiwania trwały do 2:20, niestety nie przyniosły rezultatu.
Dziś od godz. 7:14 ponownie wspólnie z JRG Bytom, JRG Żywiec, Policja, OSP Czernichow-Tresna ratownicy poszukują zaginionego mężczyzny, nurkowie przeszukują dno, a reszta strażaków kontroluje taflę Jeziora Międzybrodzkiego.
Zdjęcie: OSP Międzybrodzie Żywieckie