Silny wiatr uniemożliwił lądowanie śmigłowca LPR

Silny wiatr uniemożliwił lądowanie śmigłowca LPR
Przedwczoraj o godz. 14.20 ratownik dyżurny z SR Markowe Szczawiny otrzymał zgłoszenie o osobie, która na samym szczycie Babiej Góry doznała urazu kończyny dolnej. Na miejsce dotarli: ratownik dyżurny oraz zespół ratowników z Sekcji Operacyjnej Babia Góra i po zabezpieczeniu urazu, rozpoczęli ewakuację ratowanego na Kościółki, gdzie nastąpiło przekazanie załodze Lotnicze Pogotowie Ratunkowe #Ratownik6. Bardzo silny wiatr uniemożliwił lądowanie śmigłowca na szczycie.
Tylko w ostatnim tygodniu dyżurni z Markowych Szczawin wyruszali do następujących wypadków:
18.10. (poniedziałek) godz. 13.20 – z tras rowerowych w rejonie Mosornego Gronia dochodzi wezwanie o pomoc od rowerzysty, który w wyniku upadku doznał obrażeń jamy brzusznej.
19.10. (wtorek) godz. 18.10 – w trudno dostępnych obszarach leśnych BgPN urazu stawu kolanowego doznała pracownica naukowa podczas badań terenowych.
20.10. (środa) godz. 11.15 – ze szlaku prowadzącego na Cyl (Mała Babia Góra) dociera prośba o pomoc osoby, która w wyniku upadku doznała urazu stawu kolanowego.
21.10. (czwartek)
▫️godz. 07.50 – z rejonu przełęczy Brona dociera wezwanie o osobie z niewydolnością oddechową oraz o poszkodowanej zgłaszającej problemy ze stawami biodrowymi,
▫️godz. 16.30 – trzecia tego dnia interwencja dotyczy osoby z urazem stawu kolanowego.
22.10. (piątek) godz. 17.30 – na trasach rowerowych w rej. Mosornego Gronia w wyniku upadku rowerzysta doznał urazu stawu kolanowego.
23.10. (sobota) godz. 15.40 – uraz stawu skokowego w rejonie Przełęczy Brona, ponadto ratowany uskarża się na problemy kardiologiczne.
24.10. (niedziela) godz. 17.35 – ponowne wezwanie o pomoc do osoby która doznała urazu kończyny dolnej w rejonie przełęczy Brona
Zdjęcie: M. Hudyka, T. Lipka/ GOPR Beskidy

Drukuj   E-mail