Wydarzenia

Karuzele, zjeżdżalnie, malowanie twarzy – te i wiele innych atrakcji zapewnili dzieciom organizatorzy IX Festynu Rodzinnego, który odbył się na terenie przedszkola nr 11 w Żywcu. Piknik honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta. Na festynie nie zbrakło żywieckich policjantów, którzy zaprezentowali milusińskim sprzęt wykorzystany w codziennej służbie oraz przeprowadzili konkurs wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 Wczoraj na terenie przedszkola nr 11 w Żywcu odbył się IX Festyn Rodzinny. Organizatorzy zapewnili swoim podopiecznym mnóstwo atrakcji. Były zjeżdżalnie, karuzele, trampoliny. Każdy maluch mógł na chwilę stać się lwem lub tygrysem malując sobie twarz. Piknik uświetniły liczne występy muzyczne przedszkolaków. Na tej uroczystości nie zabrakło żywieckich policjantów. Stróże prawa przypomnieli wszystkim uczestnikom o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku. Sprawdzili również wiedzę najmłodszych na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym przeprowadzając konkurs. Odpowiedzi dzieci były bezbłędne i każdy z uczestników otrzymał nagrodę w postaci odblaskowej zawieszki. Policjanci zaprezentowali również sprzęt, którym posługują się w codziennej służbie. Każdy mógł z bliska obejrzeć i przymierzyć policyjne wyposażenie, zasiąść za kierownicą radiowozu czy motocykla. Na festynie były również dzieci i ich rodzice, którzy uciekając przed wojną na Ukrainie znaleźli schronienie w Polsce. Dla nich policjanci przygotowali ulotki z kampanii „Safe in Poland”. Do  dorosłych uczestników trafiły również ulotki dotyczące tego, jak uchronić się przed oszustami, czy zabezpieczyć swoje mieszkanie na czas wyjazdu. 


Dzięki takim spotkaniom mundurowi mają możliwość przybliżyć mieszkańcom specyfikę swojej służby oraz przekazać cenne treści dotyczące bezpiecznych zachowań.