Wydarzenia

16-letni Marek Stokłosa podopieczny Bohdana Śliwy -  instruktora Modelarstwa w Miejskim Centrum Kultury w Żywca zdobył Puchar Europy!

W dniach 5-8.05.2022 w miejscowości Hradek w Czechach odbyły się zawody Pucharu Europy w pływających modelach żaglowych, sterowanych radiem - XIII Nawiga Europa Cup.
W zawodach wystartowali dwaj reprezentanci Polski naszego klubu modelarskiego Miejskiego Centrum Kultury. Pan Bohdan Śliwa oraz 16 letni podopieczny Marek Stokłosa.
Po czterech dniach zmagań Marek Stokłosa zdobył 3 złote medale w kategorii juniorów, co w sumie punktowej dało zdobycie Pucharu Europy!!!
Ponadto, Bohdan Śliwa zdobył srebrny i brązowy medal, co dało brązowy medal Pucharu Europy.
Wynik Marka Stokłosy, ucznia Technikum Mechaniczno Elektrycznego w Żywcu jest tym cenniejszy, że jako junior pokonał czołówkę światową seniorów.