Wydarzenia

22 października ruszyła V edycja ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Twoje Światła-Nasze Bezpieczeństwo”. Kampania prowadzona jest we współpracy ze stacjami diagnostycznym i potrwa aż do 15 grudnia br. Do udziału w akcji zgłosiły się dwie stacje diagnostyczne z Żywca. Zapraszamy do bezpłatnego sprawdzenia i ustawienia świateł w dniu 7 i 21 listopada. Pamiętajmy, że oświetlenie ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Żywieccy policjanci włączyli się w ogólnopolską kampanię profilaktyczną „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. To już V edycja tej akcji, która potrwa do 15 grudnia br. Jej celem jest zwrócenie uwagi uczestników ruchu na prawidłowe oświetlenie pojazdów, które ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Działania rozpoczęły się 22 października br. W dniu 24 października pierwsi chętni kierowcy mogli bezpłatnie sprawdzić świtała w swoich samochodach oraz ich ustawienie. Kolejne wyznaczone dni bezpłatnych działań to 7 i 21 listopada br. Na terenie Żywca do akcji przyłączyły się dwie stacje diagnostyczne:

Beskidia Motor, Żywiec ul. Wesoła 91
AutoTest, Żywiec ul. Ks. Prałata Stanisława Słonki 54
Gorąco zachęcamy do skorzystania z możliwości bezpłatnego sprawdzenia świateł. W ramach prowadzonej kampanii żywiecka drogówka będzie również zwracać szczególną uwagę na stan oświetlenia pojazdów poruszających się po drogach naszego powiatu.