Sport

Na torach żywieckiego Łucznika w dniach 2-3.10.2021r. zakończyła się V Runda Pucharu Polski OPEN wśród kobiet i mężczyzn. Wcześniejsze 4 rundy odbyły się w kwietniu w Legnicy, w maju w Żywcu, w czerwcu w Żywcu, w sierpniu w Głuchołazach i ostatnia w Żywcu.

W Żywcu odbyły się aż 4 rundy ze względu na wysoki poziom organizacyjny przeprowadzanych zawodów w kraju na najwyższym poziomie. W rundzie w Żywcu
w pojedynkach wg olimpijskiej rundy World Archery na odległości 70m zwyciężyli młodzi zawodnicy Łucznika Żywiec: Klaudia Płaza i Jakub Bąk, którzy w swoich pojedynkach
w 1/16,1/8, 1/4, 1/2 i w finale pokonali utytułowanych zawodników kadry narodowej PZŁucz.. Klaudia Płaza pokonała w finale Annę Tobolewską z GLKS Zryw Dobrcz a Jakub Bąk swojego kolegę klubowego Konrada Kupczaka. W pojedynku o brązowy medal Wioleta Myszor pokonała Martynę Stach z MLKS Czarna Strzała Bytom a Oskar Kasprowski kolegę klubowego z Łucznika Filipa Łazowskiego. W całej klasyfikacji Pucharu Polski na rok 2021 zwyciężyła Natalia Leśniak uzyskując 92pkt. rankingowe przed Wioletą Myszor – 79pkt.

i Anną Tobolewską Zryw Dobrcz – 71pkt., 4 miejsce zajęła olimpijka z Tokio – Sylwia Zyzańska – 68pkt. a 8 miejsce zajęła Joanna Bargiel. Zawodniczki Łucznika Żywiec: N. Leśniak,
W. Myszor, S. Zyzańska reprezentują wojskową grupę sportową Ministerstwa Obrony Narodowej i stąd na wszystkich dekoracjach na zawodach krajowych występują w swoich mundurach. W końcowej klasyfikacji Pucharu Polski wśród mężczyzn Oskar Kasprowski pokonał zdecydowanie olimpijczyka z Tokio Sławomira Napłoszka. Oskar zdobył 94pkt.
a Napłoszek 69pkt. trzeci był Mateusz Bucki ze Stelli Kielce – 59pkt. a czwarty Filip Łazowski 58pkt. 7-dmy był Jakub Bąk, pozostali zawodnicy z Łucznika – Konrad Kupczak, Grzegorz Śliwka zajęli miejsca w 2-giej dziesiątce.

Autor: Trener i Prezes LKS „Łucznik-Żywiec” Jan Lach