Sport

Na torach łuczniczych LKS „Łucznik-Żywiec”  odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w dniu 29.09.2022r. z udziałem 105 zawodników z województwa śląskiego
i opolskiego. Młodzicy i młodziczki strzelali w konkurencji 40+20m po 12 serii razy 3 strzały z każdej odległości. W końcowej punktacji klubowej wygrał LKS „Łucznik-Żywiec” zdobywając 48,34pkt. przed UKS Grot Ruda Śląska 18,70pkt., LKS Tempo Stolarzowice 5,5pkt., KS Obuwnik Prudnik 4pkt., ULKS Orlik Goleszów 1pkt., MLKS Czarna Strzała Bytom 1pkt.

W punktacji wojewódzkiej wygrało województwo śląskie – 74,54pkt. przed
woj. opolskim – 4pkt.

Wśród młodzików wygrał w zaciętej rywalizacji przy takim samym wyniku 661pkt.
Dawid Kubic z Łucznika wygrywając o trzy „10” z kolegą klubowym Jakubem Suchoń.

Trzecie miejsce zajął Szkolnicki Oskar z Obuwnika Prudnik – 650pkt.

W systemie punktacji MSiT punktowało najlepszych 18 zawodników na 44 sklasyfikowanych. W najlepszej „10-tce” znaleźli się ponadto z Łucznika Żywiec:
Hankus Arkadiusz, Uhnevych Illia, Chernenko Kyrylo.

Wśród młodziczek na 62 osoby biorące udział w zawodach wygrała Gebauer Małgorzata
z Grota Ruda Śląska – 660pkt. przed Arenderską Amelią z Łucznika – 647pkt. i Górską Magdaleną z Grota. 4-ta Reznichenko Kristina, 5 – Frolova Melania, 6 – Mrowiec Magdalena, 7 – Herniczek Julia, 8 – Myszor-Lach Wiktoria, 9 – Kubic Martyna,
10 – Kleszcz Małgorzata – wszystkie z Łucznika. 

W konkurencji mikstów wygrał Łucznik Żywiec w składzie: Kubic Dawid i Arenderska Amelia pokonując tylko o 1pkt. miksta z Ruda Śląskiej – Podżorski Bartosz i Gebauer Małgorzata. Brązowy medal zdobył mikst z Łucznika II – Suchoń Jakub i Reznichenko Kristina.

W konkurencji zespołów młodzików złote medale zdobył Łucznik I (Kubic, Suchoń, Hankus) przed UKS Grot Ruda Śląska, a brązowe Łucznik II (Uhnevych, Chernenko, Savchuk Andrii)

Wśród młodziczek złote medale zdobyły żywczanki: (Arenderska, Myszor-Lach, Mrowiec)     

 

 

Trener i prezes

Jan Lach