Magazyn

Kadeci zameldowali się w bursie ZSAiO w Żywcu i rozpoczęli pierwsze lekcje na stoku w Korbielowie. W ten sposób znaleźli się w samym sercu Beskidu Żywieckiego.

Dziś bardzo intensywny czas. Pobudka, zaprawa, uroczyste rozpoczęcie no i cały dzień na nartach... - relacjonuje Biuro Programu Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej.

Zajęcia narciarskie kadeci odbywają na stoku Baba w Korbielowie, który znajduje się na północno-wschodnich zboczach Pilska na wysokości 750-950 m n.p.m. Przez pięć dni – od 21 do 25 lutego – będą nie tylko uprawiać białe szaleństwo, ale również uczestniczyć w szkoleniach wojskowych, w tym w działaniach na nartach z bronią. Uczestnicy podzielni zostali na trzy grupy na podstawie posiadanych wcześniej umiejętności narciarskich – podstawową, średnią i zaawansowaną, w których trenować będą zarówno zjazdy jak i biegi. Obozowi narciarskiemu towarzyszyć będą inne tematy szkoleniowe realizowane w większości w ZSAiO w Żywcu – to zajęcia survivalowe, czyli nauka przetrwania (budowa schronienia, typy ognisk, pozyskiwanie wody,) TCCC w warunkach bojowych, walka w bliskim kontakcie z elementami zapasów, boksu i MMA, zajęcia taktyczne z wykorzystaniem paintball, sztuka przetrwania w zimnie z praktyczną częścią morsowania, szkolenie strzeleckie na strzelnicy sportowej, pneumatycznej i wirtualnej, szkolenie z alpinistyki. O wszystkim przeczytacie na naszym profilu…
W szkoleniu narciarskim biorą udział kadeci z klas wojskowych z Zespół Szkół Nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu, Zespół Szkół Technicznych w Kłodzku oraz Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie z Centrum Naukowo-Biznesowe Feniks S.C.