Jakie ozdoby na Halloween wybrać?

Jakie ozdoby na Halloween wybrać?

Halloween, czyli Święto Duchów, zbliża się wielkimi krokami. Stanowi świetną okazję do zorganizowania przyjęcia w gronie rodziny lub bliskich znajomych. Aby jednak zabawa zaliczona została do udanych, potrzebuje specjalnych ozdób na Halloween, które wniosą powiew mrocznej grozy do każdego wnętrza. Dynie, pająki i nietoperze – ich nie może zabraknąć na upiornej imprezie!

Dla małych i tych nieco starszych

Choć sposób obchodzenia święta Halloween w Polsce znacznie różni się od tego, jaki można spotkać w krajach za oceanem, to i tak z roku na rok liczba dzieci kroczących od domu do domu w poszukiwaniu cukierków stale rośnie. Dla młodzieży to bowiem świetna okazja do przebrania się w straszne stroje, a także okazja do tego, aby posilić się (całkiem niemałą) porcją cukierków. Dorośli z kolei mają pretekst do urządzenia imprezy dla znajomych. Wystarczą bowiem odpowiednie ozdoby na Halloween, jakieś upiorne przebranie i kilka strasznych przekąsek.

Jakie dekoracje na Halloween warto wybrać?

Kluczem do sukcesu każdej imprezy tematycznej są odpowiednio dobrane ozdoby. To dzięki nim zabawa nabiera odpowiedniego charakteru, a specyficzny klimat, jaki unosi się już od progu mieszkania sprawia, że pozytywnie nastraja wszystkich zaproszonych biesiadników. W przypadku Halloween ma to szczególne znaczenie. Musi być bowiem strasznie i upiornie. Tak, aby goście mieli gęsią skórkę – zanim na dobre rozgoszczą się w mieszkaniu.

Warto jednak pamiętać, że dobierając ozdoby na Halloween, przede wszystkim liczy się zgodność z motywem przewodnim. Mile widziane są zatem pajęczyny (i pająki), duchy czy nietoperze. Nie może również zabraknąć dyni – pierwszorzędnej bohaterki, koniecznie z wydrążonym środkiem, jednoznacznie kojarzącej się ze Świętem Duchów.

Jakie jeszcze ozdoby na Halloween warto wybrać? W przygotowaniu wystroju warto zarezerwować również miejsce dla mniej lub bardziej sympatycznych duchów (w zależności od tego, czy impreza będzie organizowana dla dzieci, czy dla dorosłych).

Nieodzownym elementem dekoracji są również girlandy. Porozwieszane nad stołem lub w innych częściach mieszkania staną się doskonałym uzupełnieniem wnętrza. Szczególnie, że są dostępne w wielu wariantach do wyboru. Krwawe narzędzia? A może trupie czaszki? Jeśli ma być mrocznie i efektownie, nie można zapominać o tych elementach wystroju. Do tego oczywiście upiorne lampiony, rozsypane na stole konfetti oraz kilka pozawieszanych kościotrupów, a impreza w stylu Halloween na pewno pozostanie niezapomniana!


Drukuj   E-mail