Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne na Kubę?

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne na Kubę?

Zagraniczne podróże cieszą się ogromną popularnością nie tylko w sezonie letnim. Wielu Polaków decyduje się na spędzenie urlopu w Europie, ale niezwykle ciekawym kierunkiem jest także gorąca Kuba. Podczas takich wyjazdów warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie siebie i swojego mienia w razie zdarzeń losowych. Jakie ubezpieczenie turystyczne sprawdzi się w trakcie wakacji na Kubie?

Ubezpieczenie turystyczne a EKUZ

Każdy Polak może wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, która pozwala na obniżenie lub pokrycie niektórych kosztów leczenia. Odbywa się to na dokładnie takich samych zasadach jak w przypadku obywateli państwa, do którego jedziesz. Jednak w przypadku Kuby EKUZ nie obowiązuje. Z tego powodu niezwykle istotne jest wykupienie ubezpieczenia, które pozwoli na uniknięcie konieczności samodzielnego pokrycia kosztów związanych z leczeniem.

Koszt leczenia na własną rękę może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jeśli trafisz do szpitala na Kubie, już po tygodniu dług może przekroczyć 3000 zł. Po doliczeniu niezbędnych badań i wizyt u specjalistów kwota ta znacznie wzrasta. Kupując dobre ubezpieczenie turystyczne, wszelkie koszty wynikające z umowy pokrywa towarzystwo.

Wjeżdżając na Kubę jako turysta, trzeba mieć wykupione co najmniej NNW i pokrycie kosztów leczenia. Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w rozbudowane pakiety, które zapewniają pomoc również w innych sytuacjach. Na Kubie woda kranowa nie nadaje się do picia, dlatego często dochodzi tam do zatruć wymagających konsultacji medycznej. Problemy mogą pojawić się także podczas wszelkich aktywności, takich jak nurkowanie czy zwiedzanie.

Więcej o ubezpieczeniu turystycznym na Kubie dowiesz się tutaj: https://rankomat.pl/kraje/kuba.

Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?

Na rynku działa wiele towarzystw ubezpieczeniowych, dlatego znalezienie odpowiedniej polisy turystycznej często bywa trudne. Każda oferta różni się nieco od innych, głównie pod względem maksymalnej kwoty pokrywanej przez firmę oraz zakresu obowiązywania. Zazwyczaj w skład ubezpieczenia turystycznego na Kubę wchodzi:

  • NNW,

  • Assistance,

  • OC w życiu prywatnym,

  • ubezpieczenie bagażu,

  • pokrycie kosztów leczenia.

W większości przypadków istnieje także opcja skorzystania z dodatkowych rozszerzeń. Przydadzą się one w sytuacji, gdy w trakcie wyjazdu zamierzasz nurkować lub uprawiać inne, niebezpieczne sporty. Wówczas koszt wykupienia polisy wzrasta. Ile kosztuje takie ubezpieczenie? Możesz to obliczyć na stronie https://rankomat.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/ zupełnie bez wychodzenia z domu.

Niektóre pakiety obejmują również sytuacje mające miejsce na lotnisku. Jeśli Twój lot będzie opóźniony lub bagaż dotrze do miejsca docelowego kilka godzin po Tobie, możesz ubiegać się o wypłatę odszkodowania. Wysokość uzyskanej kwoty zależy od zapisów zawartych w umowie. Czasami istnieje także opcja dopłacenia w celu zwiększenia maksymalnej kwoty zadośćuczynienia. Z tego powodu przed wybraniem polisy warto porównać kilka propozycji.


Drukuj   E-mail