Czy w naszym mieście odbędzie się Orszak Trzech Króli?

Czy w naszym mieście odbędzie się Orszak Trzech Króli?

Epidemia koronawirusa wymusiła na organizatorach Orszaków Trzech Króli zupełnie inną formę świętowania. Czy Orszak Trzech Króli odbędzie się w Żywcu?

  • Pomimo panującej w Polsce sytuacji epidemicznej, w najbliższych dniach w Polsce odbędą się tradycyjne Orszaki Trzech Króli 2021. Będą one miały inny charakter niż dotychczas
  • Orszaki przyjmą formę mini-orszaków, spacerów orszakowych czy orszaków kolędowych
  • Piotr Giertych przewodniczący fundacji Orszak Trzech Króli poinformował, że w tym roku nie będzie tradycyjnych orszaków z publicznością oraz aktorami
  • Samorządy będą mogły zorganizować mini - orszaki, spacer orszakowy w grupach lub orszak kolędowy
  • Więcej informacji znajdziecie na stronie www.zywiecinfo.pl

Niestety jak poinformował naszą redakcję dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu - Marek Regel w tym roku w mieście nie odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli.

PRZECZYTAJ TAKŻE: KOLĘDOWANIE NA ŻYWIECCZYŹNIE

Na ulicach miasta zabraknie barwnego korowodu jaki tradycyjnie był organizowany na Trzech Króli. Uczestnicy orszaku przechodzili ulicami Żywca -  ul. Dworcową i Kościuszki na żywiecki Rynek. Na rynku zwykle odbywało się  złożenie hołdu Świętej Rodzinie przez Trzech Króli i postaci historyczne, wspólne kolędowanie.

WIDEO: ORSZAK TRZECH KRÓLI W ŻYWCU W 2020 ROKU

W orszaku brały udział m.in  Jukace Z Zabłocia, Asysta Żywiecka, Chorągiew Żywiecka i postacie mające istotny wpływ na dzieje naszego miasta - m.in. Andrzej Komoniecki.