Biznes
 
KSSE została najlepszą Specjalną Strefą Ekonomiczną w Europie! I po raz kolejny na światowym podium - jest trzecią najlepszą Strefą Ekonomiczną na Świecie!
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. została ogłoszona po raz trzeci z rzędu najlepszą strefą ekonomiczną w Europie, a po raz pierwszy trzecią na świecie w rankingu Financial Times - fDi’s Global Free Zones of the Year 2022.
Na dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiciele KSSE podsumowali także pierwsze trzy kwartały 2022 r., w których polskie i zagraniczne przedsiębiorstwa zadeklarowały inwestycje o wartości niemal 1,6 miliarda złotych.
Otrzymali także Wyróżnienie w Kategorii Wsparcia dla MŚP oraz Wyróżnienie w Kategorii "Praktyki ESG".
Ranking Global Free Zones of the Year każdego roku wyróżnia strefy ekonomiczne z całego świata, które oferują najlepsze warunki inwestycyjne. Organizowany jest przez fDi Intelligence - specjalną agendę legendarnego wydawnictwa Financial Times, promującą inwestycje i rozwiązania dla rozwoju gospodarczego. 
Katowicka SSE została wyróżniona jako najlepsza strefa w Europie już po raz szósty (poprzednio zdobywała ten tytuł w latach 2015 – 2017 oraz 2019 i 2021).
 
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „fDi FREE ZONES OFTHEYEAR 2022 RANKING FDI INTELLIGENCE NAJLEPSZYCH STREF EKONOMICZNYCH NA ŚWIECIE 2022 1/.SSE KSSE Strefa NR 1 w EUROPIE 3 NA ŚWIECIE „JesteÅ›my niezmiernie dumni, po raz szósty zostaliśmy najlepszą Specjalna StrefÄ Ekonomiczną Europie. pierwszy jesteśmy również trzecią SSE Świecie. ubiegłym udało nam przyciągnąć ponad inwestorów, co rekordową liczbÄ patrząc na wyzwania związane pandemią koronawirusa. Tworzenie warunków sprzyjających biznesowi, dostarczanie inwestorom rozwiązar szytych na miarę oraz podejmowanie ważnych inicjatyw ESG okazało się właściwą strategią, którą zamierzamy kontynuować przyszłości". WYRÓ“ŻNIENIE w KATEGORII WSPARCIE DLA MŚP WYRÃŻNIENIE w KATEGORII PRAKTYKI ESG drJanuszMichałek Janusz prezes KSSE”